Nejnovější

Přehled týdne 17.–29. 10. 2017

Pondělí: Marek Dalík to má za pár. Nejpozději 6. listopadu nastupuje do vězení v Ruzyni. Jeden lobbista směřuje do lochu, další zase na Hrad. – V Číně skončil sjezd komunistů. Prezident Si-Ťin Pching si na něm výrazně upevnil moc, jak ostatně mají čínští vůdci ve zvyku. – Slováci se nám smějí, že nás čeká období mečiarismu. Jim se to směje, oni už to mají za sebou. Co jim tam poslat Kellnera, ať jsme si kvit? Miliardáře za miliardáře. – ANO má po volbách nečekaný problém. Nikdo s ním totiž nechce do vlády. Já bych tomu nechal pár dní, však on ostatní ten odpor přejde. – A ještě jednou Slovensko. Exministr Pavol Rusko (Ano, tak se opravdu jmenuje) je podezřelý z objednání vraždy svojí firemní společnice z dob, kdy ještě spoluvlastnil televizi Markízu. Je hezké vidět, že džentlmeni stále existují. (JL)

Úterý: ODS odmítla jít do koalice s Babišem. Taky se vám vybavuje ten pocit, když jste slavili narozeniny a nikdo nechtěl přijít? – Okamurovy výroky o zestátnění veřejnoprávních médií a zrušení koncesionářských poplatků odsoudila jednak média samotná, ale také někteří politici, včetně těch z ANO. Něčím holt tu pozornost odvádět musí, jestli chce zase tunelovat stranu. – BIS vydala výroční zprávu za rok 2016. V ní mimo jiné upozorňuje na zvýšenou aktivitu ruských a čínských tajných služeb. все в порядке, товарыш. – Saúdskoarabský princ Mohamed bin Salmán prohlásil, že se země vrátí k umírněnému islámu a zapojí se do boje proti terorismu. Hele, nebudou tam čirou náhodou brzo volby? – Kyrgyzstánské úřady nařídily pohřbít mumii z 5. století, což naštvalo tamní vědce. Já nevím, hoši, panenky se dají pořídit i jinak. – Kvůli KLDR zahájila Jižní Korea společně s USA a Japonskem společné sledování raket. Já nevím, sledování druhé řady Stranger Things zní zábavněji. (MK)

Středa: Pamatujete na ty srdceryvné předvolební řeči Bartoše, kdy tisíckrát opakoval, že Piráti z NATO vystoupit nechtějí? Teď když už je po volbách, dostal se ke slovu jejich nejmladší člen Kopřiva a prohlásil, že by ČR NATO mohla opustit. Je super, že je strana konzistentní. – Rath vysvětloval námitku o podjatosti soudu tři dny. Jeho projev byl přerušen po dvanácti hodinách čistého času. Obdivujeme trpělivost pana soudce a doporučujeme mu prohlídku, jestli nedostal rakovinu. – Okamura sice nepřiznal v majetkovém přiznání 15 milionů korun, ale zato chrání ČR před islámskou invazí. Budiž mu odpuštěno. – David Davis prohlásil, že Československo teď nemá vládu. Konečně to někdo po 24 letech vyslovil. (AH)

Čtvrtek: Okamura je na výsluní. Má ambice jít do vlády a zvažuje opět kandidaturu na prezidenta. Abychom tolik štěstí pro Čechii vůbec unesli… – Občanskoprávní organizace NAACP vyzvala Afroameričany, aby nelétali s American Airlines. Důvodem jsou znepokojující incidenty, kterým byli Afroameričané vystaveni. Když to vezmeme kolem a kolem, měli by se vyhnout raději i trumpovské Americe. –  Mladým Rusům se nechce na vojnu. Vladimír Vladimírovič proto vymyslel plán na konec povinné vojny a zavedení profesionální armády. Tomio chce zavést opět odvody. Jaké to je, když i ve zpožděném Rusku jsou o krok před vámi? – “Stop židizaci,” napsal anonym pražskému magistrátu. Policie po něm pátrá. Zúžil bych pátrání na čtenáře Protiproudu. – Pekarová Adamová nechce kandidovat do čela strany TOP 09. Namísto toho raději založí rodinu. Co si budeme namlouvat, každý rozumný člověk by na jejím místě jednal stejně. – Soudce Kydalka čelí kárné žalobě za kritiku Klausovy amnestie. Co asi bude následovat po kritice samotného Klause…?! Tak jo, doteď jsem kecal! Oposmlouva byla výborná věc! Ave Vašek! (ToP)

Pátek: Kalousek s Topolánkem zakládají exilovou vládu, zatím ale jen na Twitteru. Ono to vlastně není ani vtipný. – Jana Yngland Hrušková bojuje proti marihuaně. Natočila dokonce i video. Vypadá to ale, že sama Jana jede na směsi kokainu, heroinu a perníku dohromady. – V Evropském parlamentu se řeší zásadní problémy. Třeba zda-li zrušit střídání letního a zimního času. – Pokud chcete být cool politikem, vyfoťte si pozvání na hrad s popiskem “nepůjdu”. – Babovřesky v televizi. Miloslav Rozner hýří štěstím, jak se tady opět rozvíjí kultura. – Předsedou KSČM bude pravděpodobně Josef Skála. Takže to je to přiblížení se mladým? Stále čekám, kdy přijde čas Péti Cvalína. – Žena nechala 3 dny v autě psy. Smutné. Všichni pláčou, dokonce i lidé v diskuzi na Novinkách. Myslím, že kdyby tam zavřela dvě děti, tak z toho lidé nejsou tak smutní. Protože psi. – Podle sázkařů bude prezidentem Zeman. Vsaďte si také, kdo nesází není Čech. (VŽ)

Víkend: Hranice práce a Stalinova zeď. Při prvním pohledu by člověk myslel, že se Jihlavský filmový festival vrátil do budovatelských dob. Naštěstí jsou autoři stejně ironičtí jako naše redakce. – Šéf Pirátů Ivan Bartoš šel na Hrad slavit osmadvacátý říjen a v internetových bublinách vznikla bouře. Od dob piráta Černovouse se veřejný názor na bukanýry podle všeho moc nezměnil. Hlavy dolů! – Když mluvíme o oslavách 28. 10. a udělování cen, Vlastimil “Pád civilizace se blíží” Vondruška, pro některé historik, pro některé laciný autor pseudostředověkých románů, získal ocenění za zásluhy. S Troškou a Žantovským se skvěle doplňují. – “AfD je štít, Pegida je meč”, hřímali předsedové krajně pravicového protestního pochodu na svém sjezdu, kde Pegida oslavila své třetí narozeniny. Možná by se nějaké meče našly i u nás? Řád strážců koruny a meče jistě rád zapůjčí a i Okamura snad vyhrabe nějakou tu nindžovskou katanu. (VMJ)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*