Nejnovější

Feriho volební song – vraťte nám, prosím, Žižkovou. Děkuji

Zdroj: Facebook Dominika Feriho

GLOSA. Dominik Feri, hipstoidní maskot TOP 09 a letošní volební lep na děti od 9 do 15 let, vypustil volební písničku. Je neskutečně vtipná, originální a otevírá důležitá témata. Třeba znovuzavedení otroctví nebo eminentní nedostatek analýz toho, proč se chtějí inteligentní lidé střelit před volbami do hlavy.

Jak bývá těsně před volbami zvykem, nejrůznější skupiny se snaží po 4 letech letargie vyburcovat společnost k aktivismu. Naposledy to byl projekt “Přemluv bábu”, na které se udělal (žargon, prasata) kdo? Současný nejvíc nejlepší markeťák Andyho Marek Prchal. Nemáte zač. Letos běží po internetu něco podobného. Hvězdy a hvězdičky ze “správné strany barikády” (proto tam není Kryštof) zvou mladé lidičky, aby šli k volbám. Tomík Klus, Mišík junior a pár dalších exotů, které si odmítám googlit, chtějí dostat juniory k urnám. Nechybí ani iniciativa “kroužkujeme osobnosti”. A teď se k nim přidal i Dominik Feri. Po svém.

Erekce, bžunda, zásun

Autor těchto řádků se musí přiznat, že profil Dominika Feriho na Facebooku sledoval tak půl roku a ukončil tuto sebedestruktivní činnost někdy okolo začátku března 2017. Neexistovaly pro to racionální důvody podložené mediální analýzou obsahu profilu. Prostě mě to sralo. Ale proti gustu žádný dišputát. Feri přišel včera s vlastním motivačním songem. Je to něco jako Jan Plavec s politickým podtextem. Nedošel jsem s memečkama tak daleko, abych došel s memečkama tak daleko.

Pokud jste vydrželi písničku až do konce, pak vězte, že ta lepkavá tekutina, která vám teče z uší, je váš mozek. A ano, vím, že Dominik Feri bere song jako bžundu, legrandu, krácení času na skutečný volební spot (což tenhle song být nemá, proto ani není označen informací o zadavateli a zpracovateli, jak udává zákon). Určitě můžeme lákat mladé cool lidičky k urnám na to, že je to príma, naflákat tam bambilion odkazů na sex a jako protagonistu nechat hrát kluka, který hrál v Horákových.  (ten seriál si cílovka stejně nepamatuje).

Konzervativní pedofilie

TOP 09 je konzervativní strana. Natolik,  aby voliči dostali do poslaneckých lavic Chalánkovou. Adopce homosexuálů nebo vysoké školství zadáčo nejsou něco, co by se jim chtělo zavádět. Možná by mladý člověk dostal lístky na kulturu, aby mohl zajít na supr koncík. Feriho klip je plivanec do tváře každého autentického konzervativce, ale dává naprostý smysl v kontextu topkařské schizofrenie a mesiášského komplexu celé strany. Zatímco rada starších v čele s Miroslavem Kalouskem nastavuje směřování strany ke konzervativní pravicové politice, ostatně proč ne, Feri láká mladé liberální voliče. Můžeme věřit, že agitační klip má přivést mladé voliče “pro všechny”, ale dokud je tváří kandidát jedné konkrétní strany, tak se téhle verzi jednomu nechce úplně věřit.

Mírou infantility může tenhle klip vlastně zaujmout velkou skupinu nevoličů mezi 9–17 rokem. Stejně jako když při poslední prezidentské volbě chodily po ulicích děti s plackou “volím Karla”. Ty děti často nemohou volit ještě ani letos. Ale neva.

Jen, prosím, nechme děti užívat dětství. Netahejme k volbám lidi, kteří své info o politice čerpají z memů u Feriho na profilu, kterým musíme pouštět videa, jak správně volit, a vraťme zpátky Olivii Žižkovou.

Jakub Mikel
Jakub Mikel (Články)
Kryptosluníčkář, někdejší šéfredaktor a ostentativní metrosexuál. Je student žurnalistiky na FF UP. Trpí utkvělou představou, že je vtipný.
 1. sledovat Feriho stránku “ho sralo”.
  Ane”TOP 09 je konzervativní strana. Natolik, aby voliči dostali do poslaneckých lavic Chalánkovou. Adopce homosexuálů nebo vysoké školství zadáčo nejsou něco, co by se jim chtělo zavádět. ”
  – to může napsat jen blbec, který nesleduje, že Chalánková a další nekandidují, a o Dominikově iniciativě ve prospěch LGBT neví, protože sledovat Feriho stránku “Prostě mě to sralo.”
  Anebo člověk, který chce polopravdami TOPce uškodit.
  U Houpacího osla mne to překvapilo.

  • Chalánková už zvolená byla a nepíšu nic o tom, že by měla být zase. Stran adopcí je topka konzistentní konzervativní strana a Feri je v tomto směru deviace.

 2. Petr Kaminsky | 17.10.2017 v 19:38 | Odpovědět

  Pokud je tahle legrace posledni moznosti, jak zabranit vitezstvi spasiteli ze Slovenska, hlasuju obema rukama pro. Na nazory skorohlidu kaslu. Proc nenapisete neco negativniho na adresu ANO? TOP-ka se mozna ani nedostane do snemovny a bude to vecna skoda …

 3. “TOP-ka se mozna ani nedostane do snemovny a bude to vecna skoda …”
  Jak pro koho… :-D

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*