Nejnovější

Přehled týdne 11.–17. 9. 2017

Foto: Flickr.com

Pondělí: Mladík využil nepřítomnosti rodičů a uspořádal doma večírek. Jeden z pozvaných kamarádů nelenil a čmajznul jeho matce šperky za dvacet tisíc. Aneb jak se mejdan podle plánu může proměnit v galeje. – Předškolákům, kteří dosáhli věku pěti let, nyní začala povinná docházka ve školce. Děcka, konec zábavy. – „Stát má fungovat jako rodinná firma,“ zopakoval Babiš v rozhovoru pro iROZHLAS.cz. Děkujeme, stačilo. – Vlastizrádkyně Merkelová odmítá horní hranici pro příjem uprchlíků. A svět tak brzo čeká zkáza. (MS)

Úterý: Kampaň KDU-ČSL se utrhla z řetězu a použila mem utahující si z Babišových koblih. Lidovci objevují internet. Z toho jde mráz po zádech. – V pražské Lucerně proběhla první debata lídrů politických stran. Abychom je jen nekritizovali, tak se kluci shodli, že země potřebuje modernizaci ekonomiky nebo růst mezd. Žůžo… neshodli se na tom náhodou i před minulými volbami? – Miloš Zeman přijal na Hradě německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Ať hledám sebevíc, žádná ostuda se nekonala. A pak že zázraky se nedějí. – Izrael zrušil zákon z roku 2015, který uděloval výjimku ortodoxním židům z vojenské služby. Dovolená skončila, chlapi, čas nabrousit macesy. – Hillary Clintonová vydala knihu o své neúspěšné kandidatuře na prezidentku. Viní hlavně sebe, Trumpa a Putina. Ono, kdyby vinila i někoho jiného, bylo by to podivné. – Deportace neúspěšných žadatelů o azyl v Německu selhávají nebo jdou pomalu. Aneb za vším hledej úřední šiml, i za jiným úředním šimlem. (MK)

Středa: Rušíte mě ve spánku, odjeďte, žádal bezdomovec ženu. Ta po něm vystřelila. Začínající country zpěvačka Katie Quackenbush je drsná jak šmirglpapír. Hry o trůny v reálném životě. – Policie dostala usnesení o vydání Babiše a Faltýnka, může je obvinit. A je to v loji, všechny rozdělané projekty se ruší, Čapí hnízdo přejmenujeme na Kachní potok, Andrej se odstěhuje do Švýcarska a budeme dělat, že se nikdy nic nestalo. – Musíme carovi zajistit vítězství. Volby v Rusku provázely podvody. To je jako říct, že na bazénu smrdí chlór. – ČT neuvede film o Babišovi před volbami. Prý k tomu není důvod. A po volbách už k tomu vůbec nebude důvod…torrenty. – Přes obstrukce komunistů poslanci schválili obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Předseda KSČM Vojtěch Filip ji nazval kšeftem, který ponižuje občany a odebírá jim právo na zdravé potraviny. To říkají ti, kteří jsou zvyklí na Májku, Pedro a Esíčka. – Pásové obrněnce pro českou armádu ukážou výrobci široké veřejnosti. Celou kauzu nedoprovází žádný stín korupce, podplácení, ani tunelu. (LM)

Čtvrtek: Zeman se chce setkat s Chovancem kvůli kauze Čapí hnízdo. „Kolego, opakujte po mě. Čapí, čapí, čapí.“ „Čapí, čapí, čapí, čapí.“ „No, vidíš, jak ti to jde.“ – Ostravská seniorka zabila ve svém bytě zloděje. Doporučení redakce Houpací Osel: Pokud má vaše babička Alzheimerovu chorobu, před vstupem zvoňte. – Youtuber Kovy vyzpovídal předsedu Evropské komise. Kdyby to udělal Míša nebo Fatty Pillow, mohlo to být zábavnější. – Evropská unie uvolní milion eur na testování dvojí kvality potravin. Kde se můžu přihlásit do testovací komise? Yummy. (JŽ)
Pátek: Taxikáři v Praze vedou stále válku proti řidičům Uber. Na pražském letišti se sešlo na 50 taxikářů, kteří polepovali auta společnosti Uber nálepkami “nelegální transport”. Jenomže to není nelegální. Cizinci asi přišli na to, že je lepší využít tuhle službu, než se nechat okrádat. – V Londýně došlo k dalšímu útoku, ke kterému se přihlásil Islámský stát. Londýn tak vyhlásil nejvyšší stupeň nebezpečí. Až teď? Ještě, že tady u nás jsme hezky v bezpečí, máme Tomia a nic nám nehrozí. – Knihovna Václava Havla se distancovala od besedy, které se účastnila i soudružka Semelová. Žena, která obhajuje vpád vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a popírá justiční vraždu Milady Horákové. Nejvtipnější je ta fotografie Semelové s portrétem Havla v pozadí. – Jestli jste agresivní, nechoďte do autobusů se zmrzlinou, mohlo by se vám to vymknout z rukou. Takhle se to vymklo z rukou muži z Ostravy, který zaútočil na řidiče a nyní mu hrozí 3 roky vězení. – „Cikáni jsou jako medúzy – otravný a k ničemu“, takto se vyjadřuje na Facebooku náměstek ministra průmyslu a obchodu. A ještě k tomu na stránce Naštvané matky. (VŽ)

Víkend: Podle policejního ředitele Tuhého není kauza Čapí hnízdo policejní provokace. Je to úplně na stejné úrovni, jako kabelky a tuny zlata. – Turecko si předvolalo německého velvyslance kvůli manifestaci Kurdů. Turecká strana vyjádřila lítost nad tím, že Německo dříve dokázalo menšiny efektivně plynovat, zatímco dnes se k ním chová jako k lidem. Turci jsou od arménské genocidy konzistentní. – Konaly se Dny NATO. Kremlobotům pukají hlavy, Stropnický nasliboval hory doly a vojáci si dál vozí na mise vlastní hadry. Ach ty tradice. – V Mnichově začal Októbrfest. Svátek piva, nechutných krojů a velkých klobás. Něco jako víkend na Hané. (JM)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit