Nejnovější

Přehled týdne 4.–10. 9. 2017

Foto: flickr.com

Pondělí: Uvažujete, že skončíte s Facebookem? Twitter už taky není, co býval? Řešení je nasnadě. Vznikla totiž nová, sice placená, ale levná sociální síť s názvem „Miloš Zeman – Internetové bankovnictví“. Nemůžete sice přidávat fotky či lajkovat příspěvky, zato si můžete popovídat nezávazně s celou republikou a k tomu předat vzkaz svému milovanému hradnímu pánovi. A zde vás opravdu nikdo cenzurovat nebude! Co víc si přát? – Nebyl by to týdenní přehled, kdyby se v něm neobjevily zvířátka. Vítejte v britském hrabství Essex, kde pětiletý chlapec při cestě na záchod objevil v toaletě velkého hada, který se k nim dostal patrně odpadním potrubím. Chlapec po spatření hada už zřejmě na záchod nemusel… (ToP)

Úterý: Miloš Zeman na návštěvě v Ostravě prohlásil, že tu čínští investoři plánují postavit továrnu na pneumatiky. Supr, další továrna. Ještě že už jsme se naučili dýchat smog. – Napřed Ivan Bartoš za Piráty a poté lídři ODS rozebrali a zkritizovali volební program hnutí ANO. Babiš prohlásil, že Bartoš asi kouřil trávu a že ODS ho nezajímá. Jak to že jemu takové reakce fungují a já kvůli nim ze školy nosil poznámky? – Pavel Bělobrádek prohlásil, že KDU-ČSL by neměla problém jít do koalice s ANO, pokud by v něm nebyl Babiš. Bělobrádek to označil za “schopnost obrušovat hrany”. My asi použijeme pojem “bezpáteřnost”. – V Jemenu vypukla epidemie cholery, nakazilo se už přes půl milionu lidí. Po těch bojích se Saúdskou Arábií situace na posrání. – Na mítinku v Heidelbergu někdo hodil po kancléřce Merkelové dvě rajčata. Slabota, z toho nebude ani salát. – Polsko plánuje otevřít jednání s Německem o válečných reparacích. Předběžné plány odškodnění by mohly nové plynovody, zájezdy do německých letních táborů a import vojenské techniy, to Poláky jistě potěší. (MK)

Středa: Lidl se omluvil za odmazané kříže kostelů. Do letáků je „urychleně“ vrátí. Je to vůbec ještě potřeba? Teď když už bylo v Olomouci jídlo i požehnáno, zdá se mi to trochu přehnané. – Zeman oznámil, že předá státní vyznamenání písničkáři Nohavicovi. Andrej na své vyznamenání stále čeká. Snad po tahanicích u soudu. – Z Liberce do Prahy přímým vlakem, slibují Starostové a sociální demokraté. Já myslím, že je to málo. Nyní před volbami by přímáky měly jezdit z Liberce až do Vratislavy. Jízdenky proplacené Evropskou unii, jinak můj hlas nedostanou. – Šumava se topí v odpadcích, strážci parku se mění v popeláře. Samozřejmě s adekvátním navýšením popelářského platu…ehm. – Zloděj prohledával domy, ale nic neukradl. Teď mu hrozí tři roky vězení. Tak to dopadá, když si neověříte svůj lupičský cíl a vyberete si domácnosti bez X-boxu. (LM)

Čtvrtek: Forejt, to je ten hradní protokolář, který na videu šňupal bílý prášek a prezident Zeman stejně věřil, že bude velvyslancem ve Vatikánu, podle policie nespáchal trestný čin. “Cocain? No, I don’t, I don’t do cocain.” – Trump nevylučuje válku s KLDR. KLDR je totiž malý, nafrněný a rozmazlený fracek! USA je to stejné, akorát trochu větší. – Přes 360 000 podpisů má petice pro odebrání Nobelovy ceny míru barmské disidentce, nynější vůdkyni vlády Do Aun Schan Su Ťi. Podle kritiků nechce zastavit násilnosti páchané menšinovém etniku Rohingů v barmském Arakanském státě. “První slovo platí, druhé leze z gatí,” říká ředitel norského Nobelova výboru Olav Njölstad. – Florida se připravuje na hurikán Irma, který měl katastrofické následky už na několika předešlých ostrovech. Dochází voda, benzín a tvoří se nekonečné kolony. Dokonce hrozí, že nebožtíci na hřbitovech budou silou větru vyrváni ze země a z rakví se stanou vražedné projektily. Realita seriálu The Walking Dead (Živí mrtví pro neangličtináře) nikdy nebyla více na dosah. (JŽ)

Pátek: Pivo levnější nebude. Ministr financí na něj odmítl snížit DPH. Připomíná to scénu ze seriálu Hospoda. “Založili jsme novou stranu, pivo bude levnější a všichni se budou mít dobře. A za každý podpis dostanete jedno pivo zdarma”. Jak krásně nadčasové. – Kandidát na prezidenta za ODA Kulhánek slibuje za podpisy na kandidátní listiny výhru vozu Škoda Octavia. A jsme zase u toho. – Podle Zemana byla smrt Jana Masaryka sebevražda. Jak to ví? To jen tipuje, anebo je expert a znalec? Neměla by hlava státu takové výroky něčím podložit? – Facebooková válka mezi Pavlem Novotným a Tomášem Řepkou vrcholí. Novotný dostal měsíční utrum na Facebook, a tak bude aspoň chvilku klid. – Zeman by jmenoval Babiše premiérem, i kdyby se v té době nacházel ve vazbě. Očekával snad někdo něco jiného? – Ministerstvo vnitra chce do škol vrátit brannou výchovu. Má prý v dětech vzbudit patriotismus. Plynové masky nasadit za 3, 2, 1. (VŽ)

Vékénd: Na jůesej se řítí hurikán Irma. Zasáhla již Karibik, kde odnesla řadu domů. Podle svědků slyšeli majitelé nemovitostí ve větru: “Hledej, šmudlo.” – Bulhar si nechal udělat plastiku nosu. Nepovedená operace mu zapřičinila permanentní erekci. Doporučujeme podávat obrázek Marty Semelové třikrát denně. To opadne. – Vzniklo další hnutí. Sportovci pro společnost. Někteří jeho kandidáti však vůbec kandidovat nechtějí. “Já jsem do politiky nechtěl!!!§!!!§” – Podle informací bulváru má Dáda Patrasová italského hřebce, který jí prospívá. Pokud jde o koně, tak chválihodné. Pokud ne, tak to neukazujte svým dětem ani žížale Jůlii. (JM)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit