Nejnovější

Demonstrace? Kdepak, pouze se procházíme letní nocí

Okurka se v Polsku nekoná. Teplé letní noci přímo svádějí k nočním toulkám po městě a přírodě. Poláci jsou zas a znovu na barikádách a demonstrují za demokracii a svobodné soudy.

Desítky tisíc Poláků v posledním týdnu každý den protestují proti třem novelám soudnictví vládnoucí strany PiS. Chtěli tři prezidentská veta, ale nakonec dostali dvě, takže ministr spravedlnosti bude moci bez uvedení příčiny odvolávat předsedy a místopředsedy všech obecních soudů a vybírat si své vlastní kandidáty.

V letních nocích se rádi procházíme. Poláci se budou stále procházet, dokud prezident Duda nebude vetovat zbývající třetí zákon o soudech. Mladým lidem se zalíbily protesty a kdo tam není, je out. Zajímat se o politiku je trendy. Kdy se toho dočkáme u nás v Česku?

Kocour od předsedy (Kaczyński) se tvrdě postavil proti příznivcům opozice. (Text není fake news, pouze kočka v okně, pozn. autora)

Odvážný krok prezidenta Dudy nezůstal bez povšimnutí polského internetu. Ten dělá to, co umí nejlépe – memy a gify. Duda je býval prezident, který jenom podepisuje to, co se mu dostane na stůl a rád jezdí na lyže. Najednou se probudil. Probudil se, protože mu pod okny tisícový dav skandoval VETO! Veto skandoval i zbytek Evropy, až na velkého spojence vládního PiS – Maďarsko. Z Česka se ozvali pouze významní právníci. Čeští politici si dělají kampaň na vesnických tancovačkách a nějaké Polsko je nezajímá. Typické, ale na podzim budou všichni v České republice bojovat proti ANO a budou bránit demokracii. Pokrytecké a typické.

via GIPHY

Memy a gif je autorstvím 1001 powodów, aby pokochać prezydenta Andrzeja

Andrzej Branny
Andrzej Branny (Články)
Nová média, kultura, politika.
  1. Veto? Tu samoobnovovací zločinnou komunistickou kliku z polské justice je třeba konečně vymést.

  2. fake news = houpaci osel

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*