Nejnovější

Přehled týdne 10.–16. 4. 2017

Foto: nationalreview.com

Pondělí: Na Slovensku se strhnul humbuk kvůli možném bombovém útoku. Nakonec šlo o planý poplach. Tolik málo chybělo a bratia mohli byť svetoví. – Radek Banga obdrží Cenu Františka Kriegla za svůj odmítavý postoj vůči skupině Ortel na Českém slavíku. Plamínek naděje pro všechny sluníčkáře. – Žaloba České republiky proti evropské směrnici o zbraních je připravena. Svoje zbraně si vzít nenecháme! – Trojice kosmonautů se vrátila po půlroce z Mezinárodní vesmírné stanice. Všichni tři se po návratu cítí dobře. Kde se dá, prosím, koupit takový mimozemský wellness? (MS)

Úterý: Exploze zasáhla autobus fotbalistů Dortmundu. Rosický nebyl zraněn. – Seniorka nachytala lupiče při smažení vajec, před příjezdem policie utekl. Každý člověk přece ví, že snídaně je základ úspěšného dne. – Lodě USA se blíží ke Koreji. KLDR hrozí odpovědí, Kreml je znepokojený. Nukleární válku prosím až po Velikonocích. Díky. – Pohled z lyžáku došel rodičům až po 22 letech, pošta chybu odmítá. Česká pošta doručí pozdě, ale doručí. Nový reklamní slogan. – ČT je falešně objektivní, nahrává liberální levici, útočil Ovčáček. Řekl mluvčí levicového prezidenta a bývalý redaktor levicových Haló novin a Práva. (AB)

Středa: Marek Dalík je po sedmi měsících pryč ze znojemské věznice, kde si měl odpykávat čtyřletý trest za pokus o podvod v kauze nákupu vozidel Pandur pro armádu. Přidává se k Rathovi do osvobozeneckého All-Star teamu. – Rusko už poosmé vetovalo rezoluci v OSN ve prospěch Sýrie, tentokrát se týkala prošetření chemických útoků. Není nad to mít staršího bráchu, který všechny vaše problémy za vás ututlá, i když je každému jasné, co se stalo a kdo to udělal. – U Sýrie ještě zůstaneme. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer se nechal slyšet, že ani Hitler nedělal s plynem taková zvěrstva jako Asad. Pak se omluvil. Bílý dům nutně potřebuje doučování z dějepisu. – O velikonočních svátcích se do ulic vrátí ozbrojení policisté. A protože teroristé odbouchnout jarmark v Hustopečích asi nechtějí, budou ochránci zákona bránit ženy před veřejným lynčováním pomlázkami. – Česko se připojilo ke kritice Číny za věznění bojovníků za lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí dopis označilo za porušení čínského práva na nezávislost soudů. V Číně existuje právo na nezávislost soudů? (PEW)

Čtvrtek: Podle odborníků by některá témat letošních maturitních slohovek z češtiny nenapsal ani Čapek. Samozřejmě, v CERMATu jsou všichni nejchytřejší a tak se vrátilo hodnocení prací do jejich rukou. Co na tom, že jedou podle sto let starého mustru? Z něčeho žít musí. Kdo neumí, učí. Kdo neumí učit, dělá pro CERMAT. – Vsetín je bez starosty. Po té, co nakonec s velkou pompou odešel nenahraditelný Jiří Čunek (toho času komentující současný svět, z pohledu postavy mentálně vytržené z dramatu bratří Mrštíků) se ukázalo, že zastupitelé nechodí na schůzu. No co, ogaři počkají, šak na Valachách sa nespěchá. – Ještě trochu toho Čunka. “Pokud se žena špatně rozhodne, s kým mít dítě, musí nést následky,” prohlásil nejvíc nejlepší Jirka. S těmi Mrštíky jsem se sekl. Tohle je tak Preissová (pro ty, co nematurují z češtiny – autorka díla Její pastorkyňa. Najděte si to na Wikipedii). – Do Česka dorazila Modrá velryba. Hra, která nutí děti lítat po venku, se však nesetkala s příznivým ohlasem u rodičů. Gerontům se člověk prostě nezavděčí. :(( (JM)

Pátek:”Hody, hody, doprovody, neberte mi moje body,” policejní prezident Tomáš Tuhý. A až se budou body přidělovat, to bude teprve šlamastyka. – Ruská hrozba děsí Evropu. Ve Finsku se otevírá centrum proti dezinformacím. Na postup k Mannerheimově linii doje později. – KLDR opět chřestí zbraněmi a testuje nové balistické střely. Válka je podle Číny na spadnutí. Někdo slaví narozky s balónky a dortem, jiní na bojišti s ákáčkem. – Velký pátek. Pokud jste do tří hodin odpoledních nestihli nikoho pořádně nakrknout, máte zase na rok vystaráno. (LM)

Víkend: Ministr Chovanec prohlásil, že ČR přijala 12 migrantů z kvóty 1600, a to že prý musí stačit. Zkuste tenle fígl při placení v hospodě, garance životního žážitku s naštvanou obsluhou. – Brněnská ZOO se zapojila do programu chovu orlů a jeřábů, kteří mají být následně vráceni do volné přírody. Skvělá volba místa, pro tu zvěř je to silná motivace: Buď se bude snažit a půjdeš do přírody, nebo zůstaneš v Brně. – Společnost Goodman uvažuje o výstavě logistického centra ve Zdibech u Prahy, místním se to ale nezamlouvá. Není divu. Výhled na skladiště cenu nemovitosti stopro nezvedne. – Michal Horáček zahájil sběr podpisů pro prezidentskou kandidaturu. Ovčáček už od rána beztak přemýšlí nad kousavými tweety. – V Turecku se pořád něco děje. Referendum o zvýšení pravomocí Erdogana, zatčení skoro 50 osob kvůli plánování teroristického útoku, nevydání německého novináře s odůvodněním “je to teroristický agent”… Více v nové sérii Kdo přežije: Turecko! – Tisíce lidí v USA demonstrují za to, aby Donald Trump uveřejnil své daňové přiznání. Nechápu proč, Donald má daně v pořádku, jsou to krásné daně, ty nejlepší a největší daně, věřte mi! (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*