Nejnovější

Přehled týdne 13.–19. 3. 2017

Pondělí: Některé mléčné výrobky dodávané do škol v rámci projektu “Mléko do škol” nesplňují pamlskovou vyhlášku. Rád bych viděl výraz bývalé bufetářky, která kvůli vyhlášce musela zavřít. Nebo raději ne. – Srí Lanka je pod útokem čínských investic. Podle místních se země stává kolonií. My taky. Budou levnější letenky na Srí Lanku? – Karel Štogl se chce postavit Zemanovi a kandidovat na Hrad. Neznal jsem, ale RIP. – Dva chlapci si hráli se zbraní, jeden se postřelil. Stav ministra vnitra je však podle lékařů stabilizován. – Situace okolo Turecka eskaluje. Referendum o zavedení prezidentského systému vyvolává napětí i mezi tureckou diasporou v Německu. Což nechápu…proč integrovaní obyvatelé Německa řeší takové ptákoviny? A proč se příznivci Erdogana chovají jako svého času SA? Asi něco ve vodě. (JM)

Úterý: Plomby lidi nezruinují. I já mám dvě, řekl stomatolog Chrz. To se nemáš čím chlubit jako stomatolog a přitom si stačí čistit zuby. Člověk je plně zodpovědný za stav svých zubů. – Americká televize zveřejnila Trumpovo daňové přiznání z roku 2005. Nemáte v kapse i Babišovo daňové přiznání? – Do práce bez muslimského šátku. Zaměstnavatelé v EU je mohou zakázat. Do práce také bez křížů a jarmulek, ale to není potom sexy titulek. – Zruší Evropská unie písmeno Ř? Senátor Doubrava šířil vtip jako poplašnou zprávu. Senátor neumí pracovat s informacemi. Pravý člověk na pravém místě. – Fillona obvinil soud ze zpronevěry za fiktivní zaměstnání manželky. To by se u nás nestalo. Nebo ano? – Nejlepším městem k životu zůstává Vídeň, nejhorším Bagdád. Praha stále zůstává na 69. místě jako město sexu. (AB)

Středa: Daně, daně a daně. Média s nimi otravují nejen v české politice, ale i samotného prezidenta USA. Co si to ti novináři všechno nedovolí, přitom za to všechno stejně může KALOUSEK. – Po vybuchujících mobilech v kapse, přišla na řadu vybuchující sluchátka. Asi nějaký nový trend s mottem Odpal se ke hvězdám. – Zajímalo by nás, jaký konkrétní vztah je mezi Forejtem a Zemanem, že na něj nedá tak dopustit, aneb jak i bez prověrky a se skandálem na krku můžeš být velvyslancem, navíc ve Vatikánu. Naše vláda se tomu staví sportovně, mlčí. – Další suverénní změna čekající na Spojené státy v podobě náhrady Obamacare. V praxi to bude prostě jen 14 miliónů lidí bez zdravotního pojištění. Bude zajímavé sledovat, jaké ohlasy Trumpcare bude mít. A stejně podezřívám Donalda z toho, že mu prostě jen vadí ten název. (BAG)

Čtvrtek: Zeman vzkázal – v reakci na kauzu korunových dluhopisů spojenou s Andrejem Babišem – že Poslanecká sněmovna není soudce. Zeman totiž rozhodnutí soudu v zásadě neposlouchá. – Wilders i přes sugestivní projevy ve volbách neuspěl. Takové malé vítězství EU. – Trumpovi nevyšel jeho protiimigrační dekret ani napodruhé. Stopnul mu ho soud. Co udělá Trump? Bude se soudit se soudem… – A u Trumpa ještě zůstaneme. Twitterový účet McDonald’s totiž přidal příspěvek vzkazující Donniemu, že je pouhou “ubohou náhražkou Obamy”. Společnost příspěvek záhy stáhla s vysvětlením, že šlo o hackerský útok. To dá rozum, takový product placement jako během Donaldovy kampaně McDonald ještě neměl. – Dvacet senátorů vedených Jaroslavem Kuberou z ODS podávají ústavní stížnost na protikuřácký zákon. Stejně jim vadí také plánované trestání za nepovedenou sebevraždu. Obě části novely zákona prý nepřípustně zasahují do svobody občanů. Správně, každý má přece právo se zabít dle chuti – je libo tumor, nebo máte rádi něco stylovějšího…? (ToP)

Pátek: Celkově je zvláštní, kolik těch hackerů se v Trumpově blízkosti vyskytuje (asi karma). Jeden z nich okradl Trumpovu ochranku o notebook s tajnými informacemi nového mrakodrapu a co víc, s informacemi o e-mailové aféře Hillary Clinton. Jedno je ale jisté, nechtěla bych být v kůži Trumpova bodyguarda. – To si takhle chcete žít v celibátu a skromnosti jako místní farář a pak objevíte zajímavej šutr a zjistíte, že je to obří diamant. Your mission is failed. – Ani fakt, že dokážete správně o*ebat stát na sociálních dávkách nutně nepředurčuje k vysoké inteligenci, když pak nahlásíte ztrátu auta, kilogramové zlaté cihly a pár rolexek k tomu. – Mývalové jsou nový druh feministek, taky mají trauma z ženských ňader, alespoň tedy ti moskevští. (BAG)

Sobota: Lidovci a STAN si odhlasovali volební koalici. Tak to vypadá, že se těch 10 % u Pirátů asi vážně dočkáme. – Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo prohlásil, že kdyby chtěl okrádat ČR na daních, tak jeho firmy sídlí na Kypru. On se ale rozhodl zůstat, protože ví, že hlásat “Všetci kradnú” z Kajmanských ostrovů by nemělo takový efekt na voliče. – Donald Trump během setkání s Angelou Merkelovou prohlásil, že Německo dluží NATO (a tím i USA) spoustu peněz za obranu. Reakce Merkelové naznačuje, že Trump pořádně neví, jak NATO funguje. Co taky čekat od člověka, který nevěděl, jak je rozdělený jaderný program v jeho vlastní zemi. – Francie měla pozdvižení s radikálním islamistou. Podle úřadů onen muž napřed při silniční kontrole postřelil policistu, ujel na letiště, tam ukradl hlídkující vojačce zbraň a vzal ji jako rukojmí. Zastřelili ho. Snad si stihl odškrtat ty položky z bucket listu. – Mexická vláda plánuje bojkotovat tuzemské společnosti, které se budou podílet na stavbě Trumpovy zdi. A co kdyby jejich pracovníci třeba močili do betonu? – Erdogan předpokládá, že parlament obnoví trest smrti. Není to už zbytečné? Stačí, aby někdo zařval “Zrádce!” nebo třeba “Diverzant!” a prezident spustí další čistku. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*