Nejnovější

I nebesa pláčou

Na Trumpa jedině s ochranou!

FEJETON – Na Trumpově inauguraci začalo pršet. Jen na chvíli. Byl to symbol toho, že i příroda pláče nad rozhodnutím menšiny amerického lidu zvolit si do svého čela globální oteplení ignorujícího Donalda.

Počasí ve Washingtonu bylo po celý den jako vytržené z House of Cards, ale kapky začaly ostentativně sršet až při řeči nového prezidenta. Zatímco plebs dole instinktivně navlékal pláštěnky, na pódiu se poněkud nepochopitelně začali míhat vojáci. Nejdřív jeden zkontroloval prostor okolo řečnícího giganta a zase poplašeně utekl. Díval se na Trumpa zezadu, a ještě o pár schodů níže, takže je asi jasné, co měl přímo před obličejem. Následně se v kamerovém záběru začaly objevovat celé řady výsostných kaprálů, kteří chodili po schodech tam a zpátky, nosili deštníky, sklízeli deštníky, a tak vůbec, protože si s nimi počasí prostě hrálo.

Oddaně se k prezidentovi vrhlo hned několik vojáků. Ani jeden z nich nad ním však nerozvinul protisrážkový štít.

Nakonec ale déšť ustoupil před fanfárou TRUMPet a slavnostní kanonádou, která mimo snímek svým zvukovým projevem dala mnoha anarchistům slabou naději v právě probíhající atentát. Zvuky dunění střelného prachu však oznamovaly něco horšího. Realitu Trumpova nástupu do úřadu.

Střelba. Natolik typický způsob, jak dávají Američané najevo svou radost.

Nejdojemnější chvíle celého ceremoniálu nastala až o pár momentů později, když současný prezident odváděl toho odcházejícího k helikoptéře. Smutek střídá zděšení. Každá vteřina dává nové realitě ještě větší důraz. V šedém odstínu odlétá do sychravého nebe helikoptéra s dobrou vzpomínkou a zůstává tu po ní rudý popel nabírající sílu. Doteď jenom šířil dým a štiplavý zápach. Nyní jej čtyřletí začíná rozfoukávat v pálivé jiskry.

Snímek dvou kamarádů, kdy měl jeden druhého za úkol doprovodit domů, ale jinak ho vlastně nemá vůbec rád.

Pokud jste celou inauguraci neviděli, máte možnost dohnat to zde:

 

Daniel Galuszka
Daniel Galuszka (Články)
Student žurnalistiky na FSV UK (předtím FF UP), zakládající člen Houpacího Osla, nepopulární spisovatel, špatný publicista a neznámý scénárista. Občas dělá facebooky, jinak je jeho hřištěm Pískoviště.
  1. Galuszko, že tys chtěl být redaktorem v CNN :D

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*