Nejnovější

KSČM: Superheros, kteří chrání czech kulturu and national hrdost

By National Archives (archive.org) - https://archive.org/details/gov.archives.arc.1538222, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31500141

GLOSA – Komunisté se zdají být nezastavitelní. Neustále jsou se svou rudou kůží na politickém trhu, zatímco jiné tradiční strany se pomalu ztrácejí v mlze. Jsou také aktivní a jejich aktivita je zřetelná, avšak to neznamená chvályhodná. Nejdříve chtěli prezidenta chránit od všech buranů, kteří by jej uráželi, tedy především od sebe samého. Nyní, po nepřijetí návrhu, přicházejí s další ryze komunistickou švandou. Chtějí si hrát na národní obrození.

O tom, že proti nabourávání naší kultury a české národní hrdosti můžeme bojovat více způsoby než pouze založením strany, hnutí nebo spolku s vlasteneckým názvem, logem, členy a výroky, nás přesvědčují staří známí komunisté. Ti v posledních měsících nepřestávají překvapovat svou, na dvacáté první století poměrně slušnou, nápaditostí a dokazují, že ryba na suchu je sice na suchu, ale stále se mrská a může nadělat pěkný svinčík. Prvním takovým důkazem byl jejich volební úspěch v loňských krajských volbách, ve kterých skončili s 86 zvolenými zastupiteli v celé České republice. Ano, taky stále bezúspěšně tápeme, jak je možné, že všechny voliče ještě nepřebral Andrej na koblížky, ale to je téma na celý další článek.

Zákon o hanobení prezidenta je překonaný přežitek, psy už také nejíme

Druhý důkaz, bizarní pochoutka, která na mediálním talíři zůstala horká pár týdnu, byla v podobě zákonu o hanobení prezidenta. Spíše než gurmánský zážitek však připomínala poslaneckou večeři, při které se jako hlavní chod podává guláš ze psa. Mohli jsme sledovat, jak většina poslanců nechápavě kroutila hlavami, protože věděla, co za nadílku jim přistálo na stole, a zbylých několik desítek se do žrádla pustilo s plným nasazením. Po chvíli, když hrstka vyvolených veřejně vyslovila své znechucení, bylo zřejmé, komu pes šmakuje a kdo s dožvýkáním sousta pokládá vidličku. Někdo by si mohl myslet, že tohle bude pro Komunistickou stranu Čech a Moravy poslední večeře, ale není tomu tak. Jedná se spíše o důkaz toho, že jsou stále s to vzbudit pozornost i myšlenkami, které by pro postkomunistickou společnost měly být dávno passé. Například omezením svobody slova.

Batman nám nepomůže, uhlídat českou kulturu zvládne pouze netopýří muž

KSČM neusíná na vavřínech ani v roce 2017. Je teprve leden a jejich poslanci přicházejí se zákonem o úředním jazyce České republiky. Tedy mimo jiné s řešením pro lidi, kteří si ani za dvacet sedm let od doby, kdy naši zemi navštívila kamarádka globalizace, nedokázali uvědomit, že fast food znamená občerstvení, kde nečekají půl hodiny na jedno jídlo a second hand je takový ten obchod, kde si člověk může koupit vánoční svetr, který dostal jeho soused na Vánoce před třemi lety. To je ale spíše problém nedostatku socializace a chození po světě, přesněji aspoň po ulici, například z domu do supermarketu, a poslanci by tomu mohli pomoct zavedením povinných vycházek. „Podívejte se, kolik lidí u nás neovládá cizí jazyky. Statistiky mluví o 20 až 30 procentech,“ obhajuje potřebu zákona jeho předkladatel Zdeněk Ondráček, stejný člověk, který přišel s tím předešlým bláznovstvím.

Jan Žabka
Jan Žabka (Články)
Zatím stále studuje žurnalistiku na FF UP. Tam také organizuje Studentskou žurnalistickou konferenci. Podle některých se jedná o aktivního blbečka. Prý nesnáší zbytečnosti. Šéfredaktorský veterán.
 1. Vaclav Pisko | 12.10.2018 v 1:06 | Odpovědět

  Forest Hills,NY,10/11/2018
  Vazeni Pratele,
  Neznam Vase politicke pozice,ale po cetbe jedne stranky to vypada priznive.
  Jsem rad ze se mi podarilo na stara kolena videt politicke zmeny ve Vasi vlasti.Bylo mi smutno kdyz to vypadalo ze ta obludna kscm prezije veskere zmeny.Muj otec mi rekl ze ti skalni komousi musi vymrit,to mne prekvapilo ale on tomu rozumnel vic nez ja protoze on byl v ksc,po mem odchodu v r. 1969 byl vyloucen.Otec to vedel a tak jak tak souhlasil s mym utekem.Po techto poslednich volbach mne vysledek “prijemne porazil”.Ovsem nejvetsim sokem pro mne byl statisticky vysledek ze to byli lide moji generace (1950-1955) kteri nejvice podporovali kscm i po Listopadu 1989.Asi jim slo o preziti normalizace bez ohledu na zverstva rusaku.No nic vane novy vitr a nenechte ho utisit.Levice se dodnes po celem svete ohani strasakem Nacizmu i kdyz celosvetovy pocet obeti komunizmu od roku 1918 dodnes je skutecne nezpocitatelny viz. Cerna Kniha Komunizmu (vysla i v Cestine),nelze omlouvat komunismus,socialismus anebo nacismus, tyto ideologie totiz maji spoustu spolecnych prvku ze se mi z toho dela spatne.
  Ctenar Vasek Pisko

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*