Nejnovější

Dvě věci, kvůli kterým je Brexit vlastně strašně srandovní věc

Ano, už je to tak. Britové si zvolili cestu bez EU, ale bohužel, hned druhý den nikdo pivo nezlevnil. A asi ho ani nezlevní. V následujících týdnech si jistě přečteme tucty analýz osobností od uznávaných politologů, až po sousedku Zdeňka Trošky, protože každý má na celou věc nějaký názor. Ať už to je, jak chce, my v Houpacím Oslu si pojedeme stále svůj scénář. Uděláme si z toho srandu. Protože to sranda vlastně tak trošku je.

1) Znáte Nigela Farage? Je to jedna z nejznámějších tváří Brexitu, mokrý sen Petra Macha a chlápek, který řekl Hermanu van Rompuyovi, že vypadá jako “zmuchlanej hadr“. Najdžl občas plácá nějaký ty věci jenom proto, aby si liberálové celého světa mohli vzájemně zatleskat (načež je máma přijde do sklepa seřvat, aby ty televize ztlumili). Farage má vzhled důvěryhodného džentlmena, vykutálený britiš akcent a celkově je to taková tvářička k pomilování, která nikdy nezapomene alespoň mrknout do kamery, aby se přesvědčila, zdali je v záběru. No, zkrátka tenhle chlapík vedl kampaň Brexitu mimo jiné argumentem, že Británie platí EU týdně nějakých 350 miliónů liber. Tento blaf se nakonec významně podílel na tom, že spousta britských vidláků zaškrtla “leave” místo “remain”. Jaké to pak ráno po referendu bylo ale překvapení, když v pořadu “Dobré ráno, Británie!” anglické vysílací stanice ITV Farage prohlásil, že to vlastně byla úplná sra*ka. Jakože prostě nějakých 350 miliónů kdosi někde řekl a znělo to tak neuvěřitelně, že to zkrátka musela být pravda. Ostatně, přesvědčte se sami (video je bohužel bez českých titulků).

Jedna poznámka k Nigelovi na závěr. Je to předseda Strany za nezávislost Spojeného království, což jsou takoví britští Svobodní. No a tahle parta mezi sebe bere lidi, jako je třeba chlápek, který ničivé povodně přisoudil zrovnoprávnění registrovaného partnerství, pak ženská, která v televizi regulérně mluví o negrech jako o negrech, anebo čtveráka, který nedůvěřuje velkým institucím proto, že tam pracují vzdělaní lidé a navíc nemají jméno, ale akronym. Fakt. A takový lidi pak Britové poslouchají a na základě jejich bludů chodí k volebním urnám.

2) Brexit vyvolal po celém světě očekávání, že nějaká ze zemí osmadvacítky sedmadvacítky se nase*e stejně jako JůKéj a vyvolá si taky nějaké to referendum. Plénem znělo volání po Czechoutu, Finishi, Italeave a podobně. Jako obvykle ale nikdo nemyslel na děti. Teda na Američany. Což vlastně jsou děti. Který ale mohou legálně držet klidně i bambilion bouchaček. Proč by někdo měl v kontextu Brexitu myslet na nějaké podělané USA, ptáte se? Protože inspiroval texaské nacionalisty, aby začali nahlas uvažovat o Texitu. Čekali, že se z toho pravděpodobně celý svět posadí na zadek, i když je to asi ten nejstupidnější a zároveň nejzábavnější výstřel v touze o pozornost, který teď krom Nejedlého narozenin koluje médii. Faktem ale zůstává, že se nějací Američani už na svých socisítích vyjádřili k tomu, že nejen Texit podporují, dokonce by i zaplatili za to, kdyby Texas odešel. Takhle hloupé lidi prostě ve svým státě nechcete. My teď uvažujeme, zdali jde nějaký ten exit vyhlásit i v rámci měst, protože nám to dává alespoň částečnou naději na to, že se zbavíme třeba Bruntálu nebo Havířova.

Další z věcí, která se s potenciálním Texitem pojí, je hypotéza, podle které, kdyby Donald Trump nevyhrál prezidentské volby, mohl by se stát podobně jako Farage tváří separatistické kampaně náruživých Yankee jižanů. Umíte si jej představit jako lídra svobodné republiky Texas, která stojí za desetimetrovým plotem a bouchačka se tam fasuje ihned po rituální onanii do konfederační vlajky? Pokud jste zapomněli, kdo ten Trump je, tak ano. Ten chlápek s nejhorším příčeskem od doby Lucky Bílé, kandidát na nejhoršího prezidenta USA, kadeřník a wrestler. Viz video:

Na závěr si dáme něco, co už tady dlouho nebylo – písničku. Ať už to bude s UK jakkoliv (protože se nahlas mluví o odtržení Severního Irska a Skotska), jedno jim už navždy zůstane. Pověst největších sucharů Evropy, namyšlených čajových fetišistů, a země, kde se i mladý chlapec může stát královnou. Těším se, až budeme moci referovat o tom, jak si Skotové vybírají mezi “Remain” a “FREEEEEEEEDOOOOOOM!” (vyřčeno hlasem Mela Gibsona <- pozn. autora). Do té doby však přeji příjemný poslech a na viděnou u nějaké další demokratické kontrarevoluce, kdy je moc v rukou křupanů a na vládní elity se z vysoka kašle.

Daniel Galuszka
Daniel Galuszka (Články)
Student žurnalistiky na FSV UK (předtím FF UP), zakládající člen Houpacího Osla, nepopulární spisovatel, špatný publicista a neznámý scénárista. Občas dělá facebooky, jinak je jeho hřištěm Pískoviště.
  1. Slezský jezdec | 26.6.2016 v 7:38 | Odpovědět

    Kde tě vyhrabali zm*de? Já ti dám zbavit se Havířova…:-D

  2. A neřekl náhodou, že má charisma jako zmuchlaný hadr? :D

  3. Brexit – ČTYŘI GENERACE NAŠICH SPOLUOBČANŮ.
    Prababička Magda, 49 let, invalidní důchodce + sirotčí důchod ….17.584,-Kč.Babička Edita, 33 let, invalidní důchodce + sirotčí důchod 17.584,-Kč.Máma Monika, 15 let, na mateřské dovolené + sirotčí důchod + ošetřovatelka mentálně postiženého.26.852,-Kč. A malinký Oliverko, 2 roky, mentálně postižený + sirotčí důchod…7.321,-Kč.Podpora v bydlení… 6.552,-Kč. Celkem .75.893,-Kč/měsíčně z Tvých daní, Gádžo !

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*