Nejnovější

Přehled týdne 30. 5. – 5. 6. 2016

Pondělí: Novináři z Hlídacího Psa zveřejnili nahrávku z porady TV Prima, na které vedení upozorňuje redaktory, že mají psát o uprchlících tak, jak určí vedení. Popularita televize rázem stoupla a je vydávána za jediné objektivní zpravodajství. Tomu se říká výhra. – Soud s Rittigem a Nečasovou pokračuje. Rittig na svou obhajobu prohlásil, že obžaloba je celá vymyšlená. Kvalita, to se musí nechat. – Vláda znovu předložila k projednání protikuřácký zákon. Bohuslav Sobotka věří, že tentokrát projde. Zeman zděšeně svírá svůj popelníček. – Súdánem zmítají dlouhodobé nepokoje. Co udělá čínská vláda? Postaví tam jadernou elektrárnu! Brzo nás čeká S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Darfur. – Turecký prezident Erdogan převzal rétoriku evropských křesťanů. “Mír a tolerance”? Ale kdepak. “Zřekněte se antikoncepce a množte se!” (MK)

Úterý: KLDR se opět pokusila odpálit raketu středního doletu. Schválně říkám pokusila. Zbrojovka “Kim or Die” zaznamenala tedy další neúspěch. Na náměstích brečí statisíce lidí. – V Sýrii se rozběhl závod o dobytí Rakky. Stojí proti sobě dvě strany. Jedna podporovaná USA a druhá zase Ruskem. Válečný Berlín revival? – ČR opět vítězí v užívání marihuany. Naše redakce má na tom poloviční podíl. – Miloš Zemanů podepsal zákon o odstrašujících obrázcích na cigaretách. Miloš. Na cigaretách. Fakt. Jedinou věc nemůže udělat správně. – Před ministerstvem financí se pokusil oběsit muž. Asi doufal, že po něm někdo za 40 let pojmenuje ulici. (DaG)

Středa: Severokorejský deník DPRK Today označil miliardáře a kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa za „moudrého člověka“, který by mohl být pro KLDR užitečný. Ať si říká každý, co chce, tady je něco špatně. – Čínsko-česká investice v centru Holešova s nejasným sponzorem, o kterém ví pouze Vratislav Mynář. Prostě řešení strany SPOZ. – TOPka a její marná snaha omezit Andreje a jeho ANO. Tentokrát chtějí prosadit, aby stranám nesměli půjčovat jednotlivci. To neklapne… – Když si řeknete, že už vás Zeman ničím nepřekvapí, přijde s prohlášením, že by zrušil šumavský národní park. – Anonym ohlásil bombu ve Sněmovně, Kriminalistickém ústavu, Vrchním soudu a v České televizi na Kavčích horách. Obránci vlasti jsou rozmrzelí z neustálého nepříchodu uprchlíků a tak nahlašují bomby, kde se dá. (ToP)

Čtvrtek: Pokračuje debata o nahrávkách, které unikly při poradě Primy. Ondřej Neff kritizuje Hlídacího Psa, kterého označil jako neziskovou organizaci s neznámým financováním a nejasnou funkcí. Jako novinář tak poukázal pouze na to, že neumí párkrát kliknout na webu Hlídacího Psa a vše si zjistit. Smutné. – Německý Bundestag označil masakr Arménů za genocidu. Turecko prská, protože šlo pouze o “nešťastný akt války”, což by se v tom případě dalo říct i o holokaustu. Adam B. Bartoš se tetelí blahem, Turecko stahuje velvyslance z Německa a my tak nějak tušíme, že bude brzy o čem psát. – Astrofyzik Jiří Grygar odmítá vyznamenání od Miloše Zemana. “Jde o jasnou fašizaci vesmíru,” nechal se slyšet Ovčáček a oznámil, že impérium si podobné výpady nenechá líbit. – Tutanchamonova dýka pochází z vesmíru. Což mu stejně nepomohlo, protože byl stejně ošklivý a divný. Asi jako průměrný český youtuber. (JM)

Pátek: Zeman při návštěvě jižních Čech zavítal také do příhraničního města České Velenice. A neřešil nic jiného než opět uprchlíky. K jeho návrhům, aby na hranicích operovala armáda a policie teď ještě připojil další složku integrovaného záchranného systému, hasiče. Ti by prý mohli rozhánět davy těch tří uprchlíků, co k nám jednou za uherský rok přijdou, vodními děly. – Na sobotu vyhlásili odpůrci polské vládní strany Právo a Spravedlnost demonstraci. Účastnit se jí budou také tři bývalí prezidenti a s nimi více než sto tisíc lidí. – Norský úřad postupně s nechutí vrací ukradené děti. Tak a teď začíná být svět opět v pořádku… – Trump před časem zkritizoval NATO. Prohlásil, že jde o zbytný a drahý pakt, který neplní svou funkci. Frivolní slova amerického populisty u nás mají své zastánce. Go Donald Go! – Turecký tisk dělá z Merkelové Hitlera. Trošku klišé, ne? (ToP)

Sobota: Ministerstvo vnitra hodlá vybavit policii novými radary, které mají kromě měření rychlosti vozidla také natáčet. Zřejmě dostali zakázku na záběry pro další Rychle a zběsile. – Diecéze v otázce církevních restitucí nabízí nový postup. Ukončí soudní procesy za to, že obce budou udržovat současné církevní budovy. – Několik osob z ANO ukázalo Babišovi záda a založili vlastní hnutí PRO 2016. Ještě že politika opravdu není jako firma, jinak by Andrej vyplácel odstupné. – Švýcarsko bude v nedělním referendu rozhodovat o zrušení veškerých sociálních dávek a podpor, které pak nahradí garantovaný příjem pro každého. Ten by měl podle iniciátorů představovat v přepočtu asi 61 tisíc korun. Změna cílové destinace 90 % ekonomických migrantů za tři, dva, jedna… – Na Ukrajině zemřelo 16 vojáků. Separatisté tvrdí, že si je zabili sami. A to jste si mysleli, že argument “Udělali si to sami!” si někdo troufne použít jen v Česku. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*