Nejnovější

Přehled týdne 2.–8. 5. 2016

Pondělí: Pražská ZOO začne převážet odchované koně Převalského kromě Mongolska také do Číny. Příhodnější by bylo darovat osly nebo supy. – Martin Konvička, zvaný Kladivo na islám a spojenectví, oznámil konec Bloku proti islámu. Místo ní založí Alternativu pro Česko. Takových hnutí a bojůvek začíná být v Česku více než receptů na guláš. Smutný vývoj. – Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier se vyptával stranického kolegy Milana Chovance, jak jsou policisté školeni ohledně nenávisti. Tušíme odpověď ve smyslu: “Máme prověřené a pevně dané studijní materiály: Parlamentní listy, facebookový profil Tomia Okamury a WhiteMedia.” – Evropská unie podpoří bezvízový styk s Tureckem i přes stálé spory ohledně Kypru nebo popírání svobody slova. Böhmermann, nástup, je čas tu báseň rozšířit! – K nedávnému incidentu s ruskými stíhačkami Donald Trump prohlásil, že “když selže diplomacie, je potřeba střílet”. Na Rusko? Skvělý nápad, Donny. (MK)

Úterý: Jako referendum o důvěře lidí v prezidenta Zemana vchází Tomio se Zemanovci do voleb. Tím chce nalákat i ty, kteří by případně podpořili nově vznikající Alternativu pro Česko. Aneb když se „vlastenci“ perou o hlasy. – „Když selže diplomacie, je třeba střílet,“ prohlásil Trump na adresu ruských letců, kteří by se přiblížili ke strojům amerického letectva. Oni fakt s Putinem kámoši nebudou. – „Bude líp“ moc nevyšlo, tak alespoň „Chceme lepší Česko“. S tímto heslem jde do voleb zase Andrej. Třeba budou i lepší koblihy. – Politikům vadí vojáci v ulicích, Stropnický je chce postupně stáhnout. Výsledek: nula zneškodněných teroristů, zato sluníčka dostala na frak. (ToP)

Středa: Trump ztratil soupeře. Ze hry odešel nakonec i John Kasich. Doteď o něm pořádně nikdo neslyšel. – Pražští městští policisté budou bez bot. Dodané boty se nezdály být dostatečně skvělé. Prý měly špatnou podrážku. Však bude léto, to chlapi vydrží naboso. – Ve sněmovně proběhla dvouhodinová hádka kvůli zákazu kouření v restauracích. Schválit, či neschválit. To je, oč tu běží. Jandák zase vytáhl trapný argument, zda se rovnou zakáže také vepřové. Souvislost?! – Slovenský prezident si přijel do brodské nemocnice popovídat s generálem, který v listopadu oslavil 100 let. Během války byl například vězněn v sovětském gulagu. Choré mozky internetové začaly opět spekulovat. To nedopadá dobře. Gulagy z toho nakonec vyšly skoro jako wellness hotely. To dá rozum, jen tak se přece sta let nedožíváme. Facepalm. – Na Moravu přijeli ruští motorkáři, aby vzdali hold sovětským vojákům padlým při osvobozování Československa. Přivítal je Hašek. Ten, který to tehdá pohnojil s Milošem v Lánech. Udělali si fotku a pokračovali dál. (ToP)

Čtvrtek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán představí novelu zákona o soudních znalcích. Podle něj má razítko soudního znalce jen malou váhu a starý zákon už není efektivní. Má ale smysl něco měnit, když jsme v téhle zemi všichni znalci všeho? – Stropnický senior usoudil, že šikanující hlídky vojáků a policistů už jasně ukázaly veřejnosti, že u nás prostě je bezpečno, a tak tyto hlídky do konce května z ulic zmizí. Pořiďte si selfie, než vám utečou! – Oba Bushové, táta i syn, odmítli podpořit Donalda Trumpa, poprvé po pěti volbách, kdy podporovali republikánské kandidáty. Když už vás nepodpoří ani tihle dva, je těžké určit, jestli je to výhra, nebo potupa. – Jean-Claude Juncker se na sjezdu představitelů EU obul do nových členských států. Prý umí brát, ale ne dávat. Čekal od nás někdo něco jiného? – Australské řeky zamořili invazivní kapři. Co udělají protinožci? Zvažují nasazení biologických zbraní, konkrétně speciální varianty herpes viru, který by měl do třiceti let vyhubit většinu kaprů. Síla. (MK)

Pátek: Opoziční turecký novinář Can Dündar prozradil, že Turecko dodává zbraně do Sýrie. Za to si jde sednout na pět let do chládku. Taková jiná turecká demokracie. – Tradice jsou fajn. Stavění májky patří bezpochyby mezi ně. Když dojde k její stavbě, tradičně dochází také k jejímu kácení obyvateli jiných měst a vesnic. To zřejmě nechápou obyvatelé Lomu na Mostecku, kteří podali trestní oznámení na dva mladíky, již májku skáceli. Hrozí jim půl roku vězení. – Náš broukolog Martin Konvička se ze žaloby možná vyvlíkne. Soud vrátil případ žalobci. Prý málo důkazů. Nebo snad strach? Elections are coming. – Afghánská armáda dostala miliardy dolarů. I přesto jí to moc nepomohlo. V mnoha případech vojáci nemají ani pevné boty. Amerika ví, kam investovat. (ToP)

Sobota: Politici KDU-ČSL, konkrétně pánové Bělobrádek a Jurečka se ohradili vůči změně trestního zákoníku. Ten má v sekci hanobení nově obsahovat také pohlaví a sexuální orientaci, což Lidovci označili za “konstrukt LGBT komunity”. Ano, ano, miluj bližního heterosexuála svého. – Kriminalisty vyšetřující kauzu Čapí hnízdo prý někdo odposlouchával a sledoval na kameře. To vybavení není moje, je to nějakýho špiona, který patří do holdingu! – Rusko obvinilo NATO, že cvičením Britů a Američanů na území Gruzie chce destabilizovat Kavkaz. Vzhledem k současným náladám by odsoudili i cvičení na Madagaskaru s tím, že chtějí šířit propagandu mezi lemury. (MK)

Redakce
Redakce (Články)
Káva a publicistika, humor a mládí. Před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*