Nejnovější

Brno nám opět dokázalo, proč ho nikdo nemůže brát vážně

Blíží se konec odevzdávání přihlášek na vysoké školy, a tak, stejně jako každý rok, zažívají internety nával propagačních videí jednotlivých univerzit. Hlavním terčem sledovanosti se však tradičně stávají bizáry, které jsou pro nás něco jako denní mantra satirického života. A proto jsme se rozhodli udělit cenu Bludného osla (teď jsme si ji vymysleli a do týdne na ni zapomeneme) Mendelově univerzitě z Krna.

Už po pár sekundách videa nám začíná docházet, že je tady něco špatně. Z auta totiž vyskočí vysmátý banán v uniformě, což není ani trochu stereotypní, a jde otevřít dveře své prominentní rudoarmějské huse. Imigranštinou jí popřeje, ať jí ten den ve škole nic nevybouchne, a prchá.

Rudá zmije se potom prochází po chodníku a zdraví lidi, kteří ji ignorují. To vede až ke Zdeňku Macurovi, který vágusuje na zemi před univerzitou (kde taky jinde) a rozhlíží se po nové Ivetě. Škodolibá husa vytahuje nakousanou bagetu a Macurovi ji podává zřejmě ze soucitu, protože kdo by se taky dokázal dívat na člověka pijícího vodku jak bez kolku, tak bez etikety.

Sandra o pár kroků později zamňouká, což je typický krněnský pozdrav blbů z facebooku, a běží za očipovanými soukmenovci. Seznamuje se s Danem a jeho klášterním tikem, který jej nutí při každém otevření úst zároveň uhladit si vlasy dozadu. Falusofilní samice rozšiřuje nozdry a o dalším vývoji jejich kýčovitého vztahu je rozhodnuto.

Z Dana se ihned stává stalker projevující svou obsesi násilím jako například házením odpadků během přednášky či nebezpečným silničním hazardem. Krom toho sabotuje Sandřinu snahu o vzdělávání tím, že ji trollí výpočty za pomoci karetních symbolů.

O mnoho bizárů později (vrh kočkou; s Macurou na obědě; reklama na Barnevern) následuje paradoxně nejpřijatelnější scéna celého spotu. Sexuální seance a žhářské praktiky v univerzitní knihovně, kde jako médium slouží 50 odstínů šedi.

Celý snímek začíná vrcholit (spolu s námi), když Saxána narazí na Zmrd-Dana, jak se baví s cizí holkou a ještě k tomu bez svého koženého obojku! Tento puč se samice rozhodne vyřešit způsobením takzvané čubčí scény. Sníží zátěž odhozením učebnic a s jekem akceleruje do deštivého tajfunu, i když ještě před vteřinou zářil za okny jasný letní den. Blíží se závěr. Bujný samec Dan ji během vteřiny dožene a mezitím stačí nahodit oblek. Zvoláním Sandřina jména zruší déšť, a protože věří na pravou lásku, požádá svou vyvolenou ještěřici před očima bezdomovce Macury o pazneht. Po dvou týdnech, co se znají. Jo.

V labilní dívence se ozve schizo-deprese. Která emoce vyhraje? Ječivý pláč, nebo ječivý smích? Nakonec se sňatkem logicky souhlasí. Kde jinde by taky dokázala sehnat chlapa, který ji umí tak smyslně naplácat knihou na zadek. Konec příběhu.

Poučení? Nestudujte v Krně. Raději nestudujte ani v ČR. Po zhlédnutí takových videí začínáme už konečně chápat Hamplovy obavy z úrovně vysokoškolského vzdělání. Tohle totiž tvůrci videa nemohli myslet vážně. I když je pravda, a to se jim musí nechat, že divák nemá šanci od tohoto WTF snímku odvrátit oči. Máme teorii, že námět a scénář vytvořili tak, že vystříhali z posledního bravíčka vtipná slova, vložili je do kapesníku a spáchali divokou smrkací onanii. Jinak si to totiž vysvětlit nedovedeme.

Daniel Galuszka
Daniel Galuszka (Články)
Student žurnalistiky na FSV UK (předtím FF UP), zakládající člen Houpacího Osla, nepopulární spisovatel, špatný publicista a neznámý scénárista. Občas dělá facebooky, jinak je jeho hřištěm Pískoviště.
  1. Daniel Galuška nechápe tu nadsázku, na které je to vystavěno. Holt Holomóc není Krno.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit