Nejnovější

Stát vyhlásil válku pražské kavárně

Zdroj: Deník.cz

Takovýhle kostky cukru si tam ti smradi dávaj – ministr zdravotnictví Marcel Chládek (na obrázku). Vlastně nevyhlásil válku kavárně, vlastně ani ne té pražské. Snaží se potřít pití kávy už v zárodcích.

Už víme, že kavárny přitahují vysokoškolské pozéry a intelektuály. Místo aby pili kakao, utrácejí bambilion korun za šálek kávy. Například pivo je pro všechny pseudofilozofy a zemanofoby stejným mikrofonem jako káva, ale to ministra Chládka nezajímá. Proč to zde zmiňuji? Protože jeho novela školského zákona míří na předpotopní výsledkovou tabuli ve sněmovně, a pokud projde v plném znění, může se stát, že vám ti zlí pánové vezmou drogy. Teda kafe.

Zákaz prodeje kávy v bufetech a nápojových automatech se netýká paradoxně jen středních škol, ale také VOŠek, což je divné. A ještě divnější je, že novela se ani půlpísmenem nezmiňuje o zákazu prodeje kávy na základkách. Takže tak. A jestli to někdo nechápe tak je úplně normální, protože prostě proč? Nenapadá mě jediný důvod, proč kávu zakazovat, když ještě v Poláčkově Bylo nás pět ji malý Péťa Bajza sosá snad každé ráno náruživěji než Charlie Sheen koks z břicha svých dvaceti manželek. Měli bychom proto zakázat i Poláčka, protože propaguje nezdravé stravování?

Přirozeně se proti návrhu ihned zvedla tsunami odporu ředitelů škol, kteří by všechny tyhle zákazy nejraději zakázali. Zdá se, že v ČR nemá tento dodatek novely jediného podpůrce, a tak to vypadá, že kávoví lobbisti “nebudou mít co žrát”. Jejich práci totiž převzali všichni. A není se čemu divit! Vždyť pokud zanikne káva, je jasné, že budou na středních i vyšších školách všichni spát. Ať už kvůli nudě, noční lan-party anebo tance u tyče noční směně v práci.

Nezbývá nám než pevně doufat, že si Chládek nebude hrát na husitu a nerozhodne se jít Proti všem, aby dodatek tak jako tak prošel. Jak by to pak ve světě vypadalo? Spící studenti padající z lavic? Vylidněné kavárny? Baristé stopující u dálnic směr západ? Otázky. Samé otázky.

Daniel Galuszka
Daniel Galuszka (Články)
Student žurnalistiky na FSV UK (předtím FF UP), zakládající člen Houpacího Osla, nepopulární spisovatel, špatný publicista a neznámý scénárista. Občas dělá facebooky, jinak je jeho hřištěm Pískoviště.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit