Nejnovější

Terorismus v českém vydání

Mohlo by se zdát, že České republiky se terorismus netýká. Ale týká, milí přátelé, ale týká. Není tak ničivý, ale děsivý je stejně. Toto je skutečný příběh.

Den začal jako každý jiný. Probudil jsem se s kocovinou daleko od domova a tak jsem se vydal na nádraží, abych se vrátil ke svým milým. Když ale dojedu do Olomouce, po peronech chodí psovodi a celé nádraží je uzavřené. Venku se potulují žluté vesty, mraky uniforem a cestu blokují hasičská a policejní auta. Prostě klasická sobota, akorát za to tentokrát nemohli baníkovci. Když se policejní mluvčí Marty Vlachové ptám, co se děje, odpovídá mi: „…že je nějakým anonymem na 17:10 nahlášený výbuch, že se to nesmí podcenit, i když je to pravděpodobně jen blbý vtip a že to možná bude mít spojitost s falešně nahlášeným atentátem v Praze.“ (viz Týdenní přehled 16. 2. – 22. 2.)

Samozřejmě bomba byla skutečná asi tak jako vlasy Johna Travolty. Nějaký nevtipný troll se pravděpodobně rozhodl, že stát má moc peněz a bylo by fajn, kdyby nějaké vyhodil jen tak do luftu. Měli byste to vědět, aby vám to připomnělo, že prostě máte docela fajn životy. A to i bez toho, abyste ze sebe dělali úplný blbečky s latentní egoistickou touhou upozorňovat na sebe falešnými atentáty.

Tak se tedy žádné vzrůšo opět nekoná a muslimové mají zase na chvíli klid, protože kdyby něco bouchlo, určitě by to bylo na ně.

Daniel Galuszka
Daniel Galuszka (Články)
Student žurnalistiky na FSV UK (předtím FF UP), zakládající člen Houpacího Osla, nepopulární spisovatel, špatný publicista a neznámý scénárista. Občas dělá facebooky, jinak je jeho hřištěm Pískoviště.

Napište komentář

Váš e-mail nebude publikován.


*


Rozhoupali jsme se k nové publikaci. Objevte s námi Svět 3.9 Koupit